België heeft een tekort van 70.000 studentenkamers tegen 2030. Van de 95.000 die nodig waren volgens een schatting door Kotkompas in 2020, zijn er op vandaag slechts 25.000 gerealiseerd. Universiteiten groeien, internationale instroom stijgt, kwaliteitsnormen worden strenger, onvergunde koten verdwijnen en steden kunnen de vraag niet bijhouden.

Die structurele kloof wordt ook lokaal steeds zichtbaarder:

  • Gent telt meer dan 90.000 studenten en kampt met een tekort van ruim 10.000 kamers
  • Brussel is met ongeveer 127.000 studenten de grootste studentenstad van België en kampt met een structureel tekort waarbij studenten uitwijken naar de reguliere huurmarkt 

Voor veel gezinnen wordt de nood pas duidelijk wanneer een (klein)kind effectief op kot moet. De realiteit vandaag is dat kwalitatieve nieuwbouwprojecten vaak binnen enkele weken na lancering volledig verkocht zijn, met een oplevering die pas jaren later volgt.

 

Wat mag u verwachten?

  • 70.000 koten tekort – wat betekent dit concreet voor prijzen en rendement?
  • Investeringsconcepten in studentenvastgoed – welk model maakt het verschil voor uw rendement?
  • Concrete projecten – waar liggen vandaag nog opportuniteiten in deze markt?
  • Vastgoed structureren – privé of met de vennootschap?

 

Voor wie?

Voor investeerders, ondernemers, vrije beroepers en (groot)ouders die:

  • willen inspelen op de structurele schaarste in studentenvastgoed
  • rendement willen combineren met zekerheid voor hun (klein)kinderen

 

De vorige sessies waren telkens snel volzet en gaven deelnemers concrete inzichten en praktische handvatten waarmee ze meteen aan de slag konden.
Slechts 50 plaatsen beschikbaar. Schrijf je snel in want volzet = volzet!

Programma

  • Een warm welkom in het Waregem Business Park met een aperitief.

  • Twee investeringsmodellen, twee concrete projecten. Ontdek het verschil tussen investeren met en zonder garanties, en welke aanpak het best rendeert voor u.

    Thomas Dejagere
    Head of Sales, ION
  • Delphine Vanassche licht toe hoe u vandaag de juiste structuur kiest voor uw vastgoedinvestering. Wanneer investeert u beter privé, en wanneer via een vennootschap?

    Delphine Vanassche
    Real Estate Tax Expert
  • Sluit de avond af met een informeel netwerkmoment en walking dinner, verzorgd door Geneat. Dit is het ideale moment om na te praten en in gesprek te gaan met de aanwezige experten.

Onze experten

Thomas Dejagere
Delphine Vanassche

Volzet of afgelopen?

Neem contact met ons op voor een persoonlijk gesprek of om op de hoogte te blijven van onze toekomstige evenement.

056 28 55 00
Bereikbaar ma-vr 08u-17u

Dit evenement is afgelopen | Blijf op de hoogte van nieuwe ION-events!

Dit evenement heeft al plaatsgevonden. Wil je voortaan op de hoogte blijven van onze andere evenementen? Vul hieronder je gegevens in en ontvang alle toekomstige ION-evenementen rechtstreeks in je mailbox.

Gerelateerde events